V druhej polovici roka vyšlo očakávané dielo z pera, či skôr objektívu Tomáša Grima. Už meno autora napovedá známku tej najvyššej kvality.
V dnešnom podcaste si povieme, ako sa zachraňoval orol u našich susedov, povieme si prečo orol skalný hniezdi na stromoch a nielen na skalách, ako je možné, že krkavec napáda orlie mláďatá, dáme si dôkaz o tom, že orol má skvelú pamäť a dozviete sa aj ako dlho mladé orly žijú v "mama hoteli".
Vplyv energetickej infraštruktúry na voľne žijúce vtáctvo je v odborných kruhoch diskutovanou témou. Venujú sa jej špeciálne zamerané medzinárodné konferencie, na ktorých sa stretávajú poprední predstavitelia z rôznych sfér, od energetikov, technikov až po odborníkov zameraných na ochranu vtáctva. Skúsenosťami a prístupom Slovensko patrí medzi lídrov v tejto oblasti.
„Ostrovy života“ uprostred pustých polí, jedenásť mláďat v jednej búdke, dramatické chvíle so šťastným koncom, či pozorovania neobvyklých vtáčích druhov. Odborníci, ktorí sa venujú ochrane voľne žijúcich dravých vtákov a sov vybrali dobré správy z tohtoročnej hniezdnej sezóny.
Predstavujeme vám nový kalendár Dravce a sovy 2025.
Za všetko môžu Európania a William Shakespeare. Áno aj tento slávny dramatik má prsty v kolonizácii, ktorú si užili škovránky, drozdy, sýkorky, kukučky, strnádky ale aj množstvo iných druhov.