Featured

Dve percentá zo všetkých strán. Načo je to dobré?

DSC 0768 Začína to vo februári. Sú všade. V rozhlase, v telke, v novinách i časopisoch, na internete, v MHD aj diaľkových autobusoch, dokonca na billboardoch. Výzvy, aby ste darovali svoje 2 %. O čo ide? O to, že sa môžete úplne slobodne rozhodnúť, či daň, ktorú každý rok odvádzate, pôjde celá štátu, alebo časť z nej darujete mimovládnej organizácii, ktorú si vyberiete. To je predsa skvelé, nie?

My sami rozhodneme, čo sa stane s dvomi, alebo (ak ste aspoň 40 hodín pracovali ako dobrovoľník) dokonca až s tromi percentami našej dane. Môžeme ich darovať na účel, aký si sami zvolíme. Na registráciu a následné preukázanie čerpania peňazí musia organizácie dodržať prísne pravidlá. Pre veľa organizácií je dôležitá pravidelnosť týchto príspevkov, peniaze využívajú na plnenie svojho poslania. Darovanie časti dane sa podobá účasti v parlamentných voľbách (s tým rozdielom, že v prípade dvoch percent popisuje veľa ľudí skôr situáciu, že si nevedia vybrať z množstva prínosných organizácií, pričom pri voľbách niekedy volíme „menšie zlo“). Ak niekto voliť nejde, neurobil tento dôležitý krok pre zmenu. Preto aj rozhodnutie darovať dve percentá na účel, s ktorým sa stotožňujem, je využitím slobodnej voľby a naplnením rozhodnutia podporiť to, čomu verím. Nie sú to žiadne peniaze navyše, pretože dane platíme všetci. No ako už bolo uvedené, nie celá daň musí ísť štátu.

Naozaj to nič nestojí – stačí získať potrebné údaje a vypísať jednoduché tlačivo. Neveríte? Presvedčte sa sami – www.dravce.sk/2percenta :)  

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd