Perom orla a dravčími vývržkami krstili knihu

Perom orla a dravčími vývržkami včera v topoľčianskej Galérii na námestí pokrstili unikátnu publikáciu autora Stanislava Harvančíka "Dravé vtáky Slovenska vo fotografii".

Perom orla a dravčími vývržkami včera v topoľčianskej Galérii na námestí pokrstili unikátnu publikáciu autora Stanislava Harvančíka "Dravé vtáky Slovenska vo fotografii".

Krstným otcom sa stal Jozef Chavko, predseda mimovládnej organizácie Ochrana dravcov na Slovensku. Ide o jedinečné dielo, ktoré prostredníctvom profesionálnych fotografií približuje svet dravých vtákov Slovenska vo voľnej prírode. "Nič podobné ešte na Slovensku nebolo publikované. Sme veľmi radi, že naša organizácia pomohla premeniť nesmierne úsilie a zanietenie nášho dlhoročného člena na skutočnosť", povedal Jozef Chavko.

Želaním krstného otca knihy bolo, aby sa jej darilo otvárať oči a srdcia ľudí. Ako poznamenal, "dravé vtáky sú vzácnou a nenahraditeľnou súčasťou slovenskej prírody, no súčasne sú veľmi zraniteľné a bohužiaľ i stále nezmyselne prenasledované." Všetky fotografie pochádzajú z archívu autora a sú doplnené sprievodným textom. Kniha vydaná trojjazyčne (texty sú v slovenčine, angličtine a nemčine) je vhodná pre každého, bez rozdielu veku, vzdelania, či profesie.

Publikácia, ktorá vznikla najmä vďaka podpore Nadácie SPP, vydavateľstva DANSTA a ďalších sponzorov, bude distribuovaná do knižníc a vzdelávacích inštitúcií. Verejnosť má možnosť knihu získať prostredníctvom organizácie Ochrana dravcov na Slovensku (www.dravce.sk).

Predstavovaná knižná publikácia sa môže stať zaujímavým vianočným darčekom, vďaka ktorému podporíte záchranné programy realizované Ochranou dravcov na Slovensku.

Výstava fotografií Stanislava Harvančíka bude návštevníkom prístupná v Topoľčanoch v Galérii na námestí do 5.decembra 2007.

Ďalšie informácie a fotografie poskytne: Jozef Chavko, 0903 768394, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd