Featured

Živé mestá, živé miesta - príručka

32513396668 b8cfb840b8 3k LuciaV rámci projektu „Živé mestá, živé miesta“, ktorý je realizovaný s finančnou podporou Zeleného vzdelávacieho fondu, sme pre vás pripravili príručku o živote vtákov v mestách, v ktorej sa dozviete ako prebieha vtáčí rok, prečo sú dôležité staré stromy, nájdete v nej návod ako vyrobiť búdku či kŕmidlo, akú potravu môžete ponúknuť vtákom počas zimy, ako postupovať pri záchrane operencov, aké nástrahy na ne číhajú v mestách, ale aj to, že najlepšia je prevencia a často stačí málo, aby sme vtákom vytvorili bezpečný priestor v okolí našich obydlí.

Prajeme vám inšpiratívne čítanie.

Featured

Hľadá sa logo projektu LIFE Danube Free Sky!

Dalmation pelican Pelecanus crispus credit info DDBRA smallOZNAM: S radosťou oznamujeme, že víťazom súťaže sa stal Gabriel Perijoc z Rumunska. Blahoželáme a všetkým účastníkom srdečne ďakujeme za účasť a kreatívne návrhy!

Featured

Súťaž s myšiarkami

mysiarkaPo roku prichádza opäť obľúbená Súťaž s myšiarkami. Dajte nám vedieť o zimovisku myšiarok ušatých a vyhrajte skvelé ceny!

Featured

Sova dlhochvostá – tajuplná kráska

uralka Michal Richter 550Aktuálne prebieha jesenný tok sovy dlhochvostej. Je možné pozorovať samce, ktoré sa ozývajú. Zdá sa, že tento rok začal u uraliek dosť neskoro a v niektorých oblastiach vrcholí práve v týchto dňoch. Jesenný tok sov má 2 hlavné dôvody: samec sa snaží udržať si samicu v svojom teritóriu už na jeseň a potom aj cez zimu, aby tým získal na jar istú výhodu pri hniezdení.

Featured

ČLENSKÁ SCHÔDZA RPS TENTO ROK NEBUDE

S prihliadnutím na aktuálne obmedzenia v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 rozhodol výbor RPS, že tento rok nebude zvolaná Členská schôdza. Toto rozhodnutie je v súlade s platnými Stanovami organizácie a zohľadňuje všetky okolnosti, ktoré sme povinní rešpektovať.

Featured

Monitoring populácie orla skalného a orla krikľavého v roku 2020

Obr..8. KA 2020Orol skalný (Aquila chrysaetos)

U piatich párov boli dohľadané hniezda, Strážovské vrchy 2, Kremnické vrchy 1, Štiavnické vrchy 1 a v pohorí Žiar 1. V Strážovských vrchoch sme dňa 8.2.2020 pozorovali párenie orlov na bočnom hrebeni, asi 1 km od hniezda. Aj v marci prebiehalo u tohto páru predsvadobné správanie a na hniezdo priniesli iba niekoľko zelených vetvičiek.

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd