Aktuality 2019

Featured

SÚŤAŽ S MYŠIARKAMI

Poznáme mená výhercov!

Featured

Druhé hniezdenie myšiarok ušatých (Asio otus) na hornom Ponitrí

Obr.č.5. Madé myšiarky tesne pred vyletenímBojnice webMyšiarka ušatá si hniezdo nestavia, ale hniezdi v opustených hniezdach po dravcoch, krkavcovitých vtákov, alebo veveríc, no zahniezdila už aj na zemi.  Keďže v tomto roku bola gradácia hraboša poľného, ale aj lesných myší, tak bol predpoklad, že sovy zahniezdia aj druhýkrát. Skontrolovali sme niekoľko starších hniezd a zistili sme dva prípady ich druhého hniezdenia.

Featured

Supy si svoju zlú povesť nezaslúžia

1200px Aegypius monachus

Na prvú septembrovú sobotu pripadá Medzinárodný deň supov.

Žiaľ, supy sú často zaškatuľkované ako temné či morbídne. Vo výskume BirdLife International až 75% opýtaných povedalo, že supov vnímajú ako „hrobárov v prírode“.

Supy si však svoju zlú povesť nezaslúžia. 

Featured

Čo ukázali kontroly hniezd orlov skalných a orlov krikľavých v roku 2019

Obr.č.9.Mláďa orla skalnéhoStr.vrchy 01 webV tomto roku sme dohľadali a kontrolovali štyri hniezda orlov krikľavých a štyri hniezda orlov skalných.

Featured

NÁRAZY VTÁCTVA DO PRESKLENÝCH PLÔCH – AKO POSTUPOVAŤ

Web 1

Presklené plochy (okná, steny, zastávky), zrkadlá a podobne, umiestnené vonku, môžu byť obrovským problémom pre vtáctvo. Čím viac zelene je okolo, resp. čím atraktívnejšia je lokalita pre vtáctvo, tým vyššie je riziko, že z architektonického výstrelku a pýchy dizajnu sa stane smrteľná pasca.

Featured

Ako to zvládli uralky

Obr.č.6.mláďatá sovy dlhochvostej pred vyletením vtáčnik 2019 webNa jar v roku 2019 bolo veľmi premenlivé počasie, hlavne chladno, veterno a daždivo. Dokonca začiatkom mája napadol na horách sneh. To malo nepriaznivý vplyv na úspešnosť hniezdenia sov dlhochvostých.

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd