Najkrajší dravčí kalendár 2022

Okrem krásnych fotografií vo vysokej kvalite, ktoré vás budú celý rok sprevádzať, tu nájdete aktuálne zaujímavosti zo sveta dravcov či kalendárium environmentálne významných dní.

Featured

Ak nájdete mláďa, neberte ho preč

foto sokoly srdce mladataPo opustení hniezda sú mláďatá ešte slabé, nedokážu dobre lietať. Často sadnú tam, kde sa unavia – vo dvore, na múriku, na parapete či balkóne. Potrebujú si oddýchnuť, načerpať energiu, kým opäť odletia. Niekedy to môže trvať aj viac dní. Dospelý pár by mal nelietajúce mláďatá prikrmovať tam, kde sa rozhodli pristáť. Ak je mláďa vitálne, čulé, bez zranení a vyzerá byť v poriadku, doprajte mu prosím čas a kľud. Báť sa ich nemusíte.

Foto: Beatrix Veselská

Featured

Pozývame vás na exkurziu s názvom Bezpečný prelet a život vtákov v blízkosti Dunaja

Odznak Slnovrat na Dunaji Hrdy ucastnik

Počas exkurzie vás budú sprevádzať Kristián Bacsa, Marek Gális a Roman Slobodník, odborníci z Ochrany dravcov na Slovensku. Pripravili sme si pre vás dva termíny, jeden pre nočné sovy, druhý pre ranné vtáčatá :).

Featured

Sídliskové sokoly

Sokol mysiar Jana KrajmerovaSokol myšiar, ľudovo nazývaný tiež pustovka, či poštolka, často hniezdi v blízkosti ľudí. Vlastné hniezdo si nestavia – stačí mu kvetináč, otvor v stene, výklenok, parapet.

Vďaka ľuďom sme sa od roku 2018 dozvedeli o viac ako stovke hniezd, z ktorých vyletelo od tohto času niekoľko stoviek mláďat. Informácie nám umožnili pomôcť pri adopcii opustených mláďať, záchrane z ranených jedincov, či zlepšení prehľadu o pohybe označených jedincov, potravnej špecializácii a podobne.

Foto: Jana Krajmerova

Featured

FOTOVÝZVA: HĽADÁME NAJKRAJŠIE FOTKY DRAVCOV A SOV PRE KALENDÁR NA ROK 2022!

Aquila heliaca Jozef Chavko foto vyzva 2022Cieľom kalendára je zvýšiť povedomie o dravcoch a sovách u širokej verejnosti a propagovať aktivity na ich ochranu vo voľnej prírode. Budeme radi, ak sa rozhodnete zapojiť a potešíte nás vašimi fotkami dravcov a sov. Za každú uverejnenú fotografiu získa jej autor 3 kalendáre.

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd