Aktuality 2017

Featured

3D od ZSE - Ako energetici vtáčie kŕmidlá vyrábali - VIDEO

IMG 20171125 120344

V sobotu 25. novembra mali zamestnanci Západoslovenskej energetiky, a.s. možnosť vyrobiť si vlastné vtáčie kŕmidlo. V rámci programu 3DodZSE sme totiž zorganizovali špeciálny workshop, na ktorom sa dozvedeli o význame kŕmidiel, spôsobe ich údržby a zásadách správneho prikrmovania vtáctva.

Featured

Smutná správa – cez sviatky sme našli uhynutú orlicu Zuzanu

#PannonEagle Zuzana

Žiaľ aj počas sviatkov musíme riešiť smutné udalosti. Samičku orla kráľovského s menom Zuzana, ktorá bola tento rok ako mláďa označená vysielačkou, sme našli včera mŕtvu neďaleko obce Diakovce. Príčina úmrtia je neznáma, vyšetruje ju polícia. Vysielačku dostala Zuzana v rámci projektu LIFE PannonEagle.

Featured

SÚŤAŽ S MYŠIARKAMI

Myšiarky ušaté Natália Staňová LužiankyĎakujeme všetkým, ktorí nám tento rok pomohli získať lepší prehľad o zimoviskách myšiarok a zapojili sa do našej súťaže!

Mali sme 31 súťažiacich, ktorí nahlásili 37 zimovísk s celkovo 501 myšiarkami.

Rekordérom v počte nahlásených zimovísk je Zsolt Riflik z Kolárova, ktorý nám poslal údaje z piatich lokalít.

Featured

Slnečný deň na Hrušovskej zdrži - VIDEO

DSC03738

V sobotu 2.12.2017 predpoludním organizovala Ochrana dravcov na Slovensku, s podporou Západoslovenskej energetiky, a.s. pozorovanie vtáctva zimujúceho na Hrušovskej zdrži. Na vodnú hladinu bolo dobre vidieť z rozhľadne na okraji zdrže. 

Featured

Zimní hostia na Dunaji - pozorovanie vtáctva

Pozvánka orliak E Hrtan

Príď v sobotu 2. decembra 2017 medzi 9:30 – 11:30 na rozhľadňu Hrušovská zdrž.

Stráviť zimu na Slovensko prilietajú druhy, ktoré v inom období neuvidíme, alebo je ich menej. Mnohé si vyberú Hrušovskú zdrž a okolité časti Dunajských luhov. Ktoré to sú? Napríklad orliak morský, myšiak severský, kačica ostrochvostá, kačica chripľavka, kormorán malý. Ak budeme mať šťastie, ukáže sa aj potápač malý či dokonca prostredný, chochlačka morská a turpan tmavý.

Featured

3D od ZSE - Ako energetici vtáčie búdky vyrábali - VIDEO

IMG 20171028 100052

V sobotu 28. októbra mali zamestnanci ZSE možnosť vyrobiť si vlastnú vtáčiu búdku. V rámci programu 3DodZSE sme totiž zorganizovali špeciálny workshop, na ktorom sa dozvedeli o význame búdok, spôsobe ich údržby a napokon aj postup výroby.

 

Featured

Dôležitá návšteva na významnej lokalite

Zvoní telefón, na displeji svieti neznáme číslo. IMG 1666

Featured

SLEDUJTE nás - teraz s raketou!

Facebook Facebook raketa upr

Sledujte nás a použite pri tom raketu ?
Donedávna sa vám po prihlásení na Facebooku zobrazili všetky aktuálne alebo dôležité novinky. Teraz na to potrebujete raketu.

Featured

Roman Slobodník - ornitológ

Rádio Regina Západ Roman Slobodnik foto VSlobodnik

Moderátor Richard Šümeghy z Rádia Regina Západ sa rozprával s našim kolegom, Romanom Slobodníkom. Dozviete sa, ako sa stal ornitológom, o čom je jeho práca, kedy vstáva a čo je preňho motivácia. Medzi témami nechýba sokol červenonohý, význam projektu LIFE Energia, tohtoročné úspešné hniezdenie kaní popolavých a mnoho ďalších zaujímavostí z činnosti Ochrany dravcov na Slovensku.

Ďakujeme za realizovanie rozhovoru a prajeme príjemné počúvanie - záznam nájdete tu:

 

Featured

Ak chcete túto zimu pomôcť vtáčikom, nepreháňajte to s jesennými prácami v záhrade

04 strnadka JChavkoPestovaný trávnik síce môže vyzerať dobre, ale neupravený je lepší pre vtáky a hmyz.

Jesenné práce okolo domu nám môžu priniesť nemalé potešenie. Keď je na to vhodné počasie, čistenie odkvapov, pretieranie opadanej farby či rúbanie dreva do krbu vnímame skôr ako sezónny rituál než fyzickú prácu.

Ak však chcete premeniť svoju záhradku na vítané útočisko vtákov, niektoré z vašich jesenných povinností bude treba nechať ležať ľadom. Neupravená záhrada totiž môže vtákom poskytnúť potravu a úkryt počas studených zimných mesiacov.

Navštívte aj naše ďalšie webové stránky

steppelife.eu

vtáčia kriminalita

danubefreesky.eu

sakerlife.mme.hu

lifeenergia.sk

falcoproject.eu

apomarina

imperialeagle.eu

Hlavní partneri

SEPS logotypnazov positive color RGB ZSE-hlavni.partneri 02 ZSD logo VSE rgb logo VSD rgb 051-SSE 06 SSEd